Budaj má šanci znovu nastartovat svou kariéru: Smlouva je v táboře v Los Angeles

LOS ANGELES – Slovenský hokejista Peter Budaj má šanci oživit svou kariéru v NHL. V pátek podepsal zkušební smlouvu s kluby Los Angeles Kings, aby získal šanci na výcvikovém táboře “králů”. Pokud přesvědčí trenéry o svých schopnostech, může udělat hodně a po pauze se vrátí do profilu. Informoval o tom portál LAKingsInsider.com.

Dvaatřicetiletý Budaj odchytal uplynulý ročník ve farmářské AHL v týmu St. Johnův IceCaps, kde ho Winnipeg Jets vedl krátce poté, co byl nahrazen Montreal Canadiens. V St.


John ‘s ztratil post týmové jednotky, o který ho obral Connor Hellebuyck, celkově nastoupil pouze na 19 duelů s průměrem 3,55 inkasované branky na zápas a úspěšností zásahů 88,8 procenta.Po nevydařené sezoně se stal neomezeným volným hráčem.

Budaj by měl v první den kempu (18. září) dovršit 33 let. V přípravě bude mít silnou konkurenci, jasnou jedničkou kalifornského klubu je Američan Jonathan Quick, v létě povlečení paris mužstvo posílil i Švéd Jhonas Enroth. Kings sáhli po Banskobystričania poté, co utrpěl zranění kotníku mladý brankář Jean-Francois Berube, zatím není známo, kdy bude zcela fit. Pokud Budaj uspěje v kempu a vybojuje si řádný kontrakt, stane se spoluhráčem slovenského kanonýra Mariána Gáboríka, který působí v LA od března 2014.

Trojnásobný účastník ZOH a dvojnásobný účastník MS má za sebou 296 startů v NHL, kde Oblečená v Coloradu Avalanche a Montreal Canadiens.V nich dosáhl 124 vítězství, přičemž vychytal 11 shutoutov, v průměru inkasoval 2,76 gólu na zápas a měl úspěšnost 90,3 procenta.

Berglund podstoupil operaci ramene, Blues pozvali do kempu Gomeze

Hokejista Louis Blues Patrik Berglund se podrobil operaci pravého ramene, po níž ho čeká minimálně čtyřměsíční rekonvalescence. Švédský útočník tak nestihne start nové sezóny NHL.

Jak informovala televizní stanice TSN, Berglund si poprvé vykloubil rameno ještě v sezóně 2013/2014 a zranění si obnovil nedávno během tréninku. Sedmadvacetiletý centr má za sebou sedm sezón v týmu “bluesman”, v té uplynulé nasbíral v 77 duelech 12 gólů a 15 asistencí.

Blues zároveň oznámili, že pozvali do předsezónního přípravného kempu veterána Scotta Gomeze.Zkušený americký útočník podepsal v pátek s klubem zkušební kontrakt, stejně jako Spencer Asuchak, Eriah Hayes, Zach O’Brien a Evan Truppa.

Stars prodloužili kontrakt s EAKIN