Historický bod Nitry v mistrovstvích Lige: Těžké ztráty švédského favorita švédštiny

Skelleftea – Hokejisté Nitry ve svém druhém zápase v D-skupině Ligy mistrů získali premiérový bod v této soutěži. Na ledě švédského týmu AIK Skelleftea prohráli ve čtvrtek 2: 3 po samostatných nájezdech.


Semifinalista předchozí edice LM byl během větší části setkání aktivnější, ale po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2: 2.Rozhodující nájezd při triumfu domácích proměnil v dvanácté sérii Broadhurst.

Zápas na severu Švédska přinesl hned v úvodu gólovou přestřelku.Nejprve finský reprezentant Pesonen v 63. sekundě otevřel skóre, ale o 57 sekund později obránce P. König vyrovnal a ve 4. min Marek Slovák v přesilovce využil od zadního mantinelu odražený střelu Stloukala a zasunul puk do odkryté branky soupeře – 1: 2. Domácí sice byl v úvodní části střelecky aktivnější (14: 5), ale dokázali už jen vyrovnat – v početní výhodě zakončil učebnicovou kombinaci kapitán J. Ericsson.

Druhá třetina přinesla několik zajímavých hokejových momentů, ale bez změny skóre. Nitře se podařilo ubránit 80-sekundové přesilovce soupeře, v 34. min unikl Macík a mohl poslat hosty do vedení, ale jeho pokus skončil v náručí brankáře Hanses. Na začátku třetí části brankáře M.Valenta dvakrát zachránila konstrukce jeho branky, navíc zneškodnil pokusy Broadhursta i M. Pettersson. V 58. min vytáhl zázračný zákrok iu nenápadné střele P. Lindholm.
V prodloužení gól nepadl, v nájezdech o triumfu domácích rozhodl Broadhurst.

Sam. nájezdy: Pesonen nedal, Stümpel 0: 1, Heede nedal, Kutálek nedal, A. Holmström nedal, Stloukal 0: 2, Forssell 1: 2, Marek Slovák nedal, J. Ericsson 2: 2, S. Salije nedal, Kutálek nedal, Forssell nedal, L. Novák nedal, Pesonen nedal, Stümpel nedal, J. Ericsson nedal, Stloukal nedal, Forssell nedal, P. König nedal, A.Holmström nedal, Milam nedal, Zackrisson nedal, Buček nedal, Broadhurst 3: 2

Vyloučení: 3: 6 na 2 min, Využití: 1: 1, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Leppänen (Fín. ), Öhlund – kachny, Yletyienen (všichni Švéd.), 3106 diváků

Antonín Stavjaňa (trenér Nitry): “Měli jsme velmi špatný vstup do duelu, když jsme dostali rychlý gól. dokázali jsme však kontrovat dvěma zásahy. To udalo tón celému duelu. Domácí byli zaskočeni a my jsme čekali, že nás dostanou pod větší tlak. Měli jsme pak několik šancí, které jsme však neproměnili. Mohli jsme získat i tři body. ”

Marek Slovák (útočník Nitry): “Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém sice Švédové vyhráli na šance, ale my jsme dobře bránili a dodržovali pokyny Od trenéra.Máme bod, což je dobré pro další kolo soutěže. Liberec bude hrát další hokejový styl jako Skelleftea, na nás čeká další souboj.

Michal Valent (Brankář Nitra): I po špatném startu. Vyhráli jsme vynikající zápas. “

Janne Pesonen (útočník AIK Skelleftea): ” Bylo to hodně štěstí. Soutěžní souboj, první v Nitře, byl náročný. Nemysleli jsme si, že by to bylo snadné. Chtěli jsme získat všechny tři body, ale jsme oba šťastní. “

Omlouváme se za nesprávné představy v původním Článek kvůli nesprávným informacím agentury.