Jang po skandálu ukončila kariéru: Pouze jsme využili pravidla

LONDÝN – Čínské bedmintonistky, které se na olympijském turnaji snažili úmyslně přehrát zápas ve snaze vyhnout se těžšímu soupeři, by se podle představitelů sportu v zemi měli veřejně omluvit. Jedna z nich, Jü Jang, se rozhodla svou kariéru v badmintonu ukončit.

“Delegace už kritizovala a přísně napomenula odpovědných vedoucích týmu i hráčky. Žádáme, aby pochopili vážnost věci, hluboce se nad tím zamysleli a veřejně se omluvili s tím, že podobné incidenty se už nikdy nezopakují, “ uvedli sportovní funkcionáři v Číně.

Osm zainteresovaných bedmintonistiek z olympiády vyloučili.Patří mezi ně úřadující mistryně světa z Číny Wang Siao-li a Jü Jang, dva jihokorejské páry Jung Kyung-Eun a Kim Ha-na, Ha Jung-Eun a Kim Min Jung a Greys Poliiová s Meilianou Jauhariovou z Indonésie.

“Toto byl můj poslední turnaj. sbohem, Světová badmintonová federace, sbohem, můj milovaný badminton,” napsala Jü Jang na svůj mikroblog. “Jen jsme využili pravidla, abychom prohráli zápas av další části turnaje měli větší šance. Je to poprvé, co na olympiádě změnili formát turnaje.


Chápou, jak to škodí sportovcům ?,”
vysvětlovala Číňanka.

“bezcitné jste zničili naše sny. Je to tak jednoduché.Ale neodpustitelné, “ nešetřila Jü Jang kritickými slovy na organizátory turnaje. ” Nic nás neomlouvá, “ řekl šéf čínské badmintonové výpravy Li Jongbo. < em> “Klíčové je, že jsme se nechovali profesionálně a nebrali jsme každý duel vážně. Nesnažili jsme se naplno, jak se to má na olympiádě dělat. Jako hlavní trenér se musím fanouškům na celém světě ospravedlnit, “ dodal Li.

Chování čtyř párů sledovalo ve Wembley Areně asi 4800 diváků, kteří byli z evidentní snahy hráček přehrát zápas znechuceni , neboť očekávali představení špičkového světového badmintonu.Wang Siao-li a Jü Jang byly nejvyšší nasazený pár na turnaji.

Některé momenty ze zápasů:

 Why Eight Badminton Players Were Disqualified For Trying To Throw Olympic Matches

 Why Eight Badminton Players Were Disqualified For Trying To Throw Olympic Matches

 Why Eight Badminton Players Were Disqualified For Trying To Throw Olympic Matches

 Why Eight Badminton Players Were Disqualified For Trying To Throw Olympic matches