Kličko o výhře nepochyboval, Thompson: Podruhé jsem dostal

BERN – Všechny světové tituly v profesionálním boxu v těžké váze zůstaly nadále v držení ukrajinských bratrů Kličkových. Vladimir (36) knokautoval amerického vyzyvatele Tonyho Thompsona v 6. kole a po šestnáctém vítězství za sebou prohlásil, že byl od začátku přesvědčen, že ho třicet tisíc lidí na fotbalovém stadionu v Bernu bude oslavovat jako vítěze.

< b> “Od začátku jsem nepochyboval, že tituly obhajuje. Ale bylo těžké najít správnou chvíli na přesný úder.Thompson byl pozorný, ani na okamžik neztratil očima kontakt a všechny rány odhadl, “ přiznal Kličko poté, co mu zůstaly mistrovské pásy organizací WBO, WBA, IBF a IBO.

Thompson se čtyři kola držel, až v pátém začal mít ukrajinský šampion převahu ao kolo později souboj s Američanem definitivně ukončil.

< em> “Cítil jsem sílu, rychlost i kondici. Nebyl to ale jednoduchý zápas, o to víc jsem spokojený, “ dodal Kličko po 51. vítězství KO.

Pokud v sobotu 14. července Brit Dereck Chisora ​​v Londýně porazí Davida Haye, mohl by být budoucím Klíčkovým soupeřem.Boxovalo by se v listopadu nebo v prosinci v Evropě.

Bernský večer si Kličko v ringu užíval a vyzýval fanoušky, aby spolu s ním zazpívali trenérovi Emanuelovi Steward k 68. narozeninám. A radoval se is bratrem, který při jeho zápasech nemůže při ringu chybět.

“Mám obrovskou radost, že stále vládneme na scéně. Vůbec nechci pomyslet na to, že to jednou skončí , “dodal.

Poražený Američan měl pro svého přemožitele jen slova chvály. “Zase jsem dostal, už podruhé,” připomněl vzájemný duel z léta 2008, který tehdy trval o pět kol déle. “Vladimir je skutečný šampion, v ringu předvedl své fyzické předpoklady.Cítím, že dokážu porazit jakéhokoli jiného boxera v těžké váze, ale k čemu mi to je, když na šampionů nestačím, litoval Thompson.

Starší z bratrů Vitalij Kličko je mistrem světa organizace WBC. Titul bude obhajovat 8. září v Moskvě proti Němci Manuelu Charro.