Novák odmala nemal rád nemeckej reprezentantmi, teraz ich chce poraziť

Nemecko vždy patrilo k najmenej obľúbeným tímom slovenského reprezentanta Filipa Nováka. O to väčšiu motiváciu bude mať v sobotu Nemca poraziť v kvalifikácii o majstrovstvá sveta. Verí, že je so spoluhráčmi na favorita pripravený a že tentoraz nezlyhá, ak sa dostane do veľkej šance, ako proti Severnému Írsku.

“Nepáči sa mi tá ich povaha a celkovo tím. Nikdy som im nefandil. Už odmalička. Vždy som bol skôr fanúšik Anglicka, “ povedal Novák pri dnešnom stretnutí s novinármi. “Jednoducho k nim nemám žiadny vzťah. Nie je to tak, že je neznášam, len mi nesedí a nefandím im. Keďže je veľmi nemusím, tak im to chcem veľa znepríjemniť.Ale to chcem v každom zápase, “ dodal.

Aj keď mu nefandí, tak nemecký futbal sleduje a má prehľad, čo ho asi v sobotu čaká, ak dostane od trénera Karla Jarolíma šancu. < i> “Mám ich hráča naštudované. Na mojej strane väčšinou operuje Thomas Müller, ktorý síce nie je moc rýchly, ale je veľa šikovný.


Hrá krídlo, ale zároveň je útočníkom. Vyťahuje obranu, keď sa s ním obranca nechytí, tak je tam naraz sám. Vie si nájsť priestor na gól. Dúfam, že mu to nedovolím, “ uviedol Novák.

Stretávať sa zrejme bude aj s ďalšou oporou Bayernu Mníchov Joshuom Kimmichem, ktorý teraz v reprezentácii nastupoval ako pravý bek. ” Kimmich je mladý a rýchly. Má veľa nábehov, musíme si to postrážiť.Bude dôležitá komunikácia so stopérom a pomoc od krajného záložníka, “ povedal Novák. ” Musíme im ich hru znepríjemniť a nenechať im priestor, “ dodal.

Sám je hoci bek veľa produktívne a v tejto sezóne dal za dánsky Midtjylland už šesť gólov. Pri minulom zápase za národný tím so Severným Írskom ale zlyhal v stopercentnej šancu a neodvrátil bezgólovú remízu.

“v hlave som to chvíľku mal. Ale v Dánsku som potom dal gól a je to už za mnou. Toto musí človek hodiť za hlavu, aby ju mal čistú na ďalší zápas.Môžem sa z toho len poučiť a nabudúce už to snáď vyjde, “ povedal Novák, ktorého si kvôli zahodené šancu stále doberá predseda Futbalovej asociácie ČR Miroslav Pelt, ktorý Nováka dobre pozná z Jablonca.

< i> “Dnes k nám mal pán Pelt príhovor a trochu si do mňa kvôli tej šancu rypol. Vraj ho to stálo desať rokov života. Ja to od neho beriem. Poznám ho dlho, viem, aký má humor, a on zas vie, že ja toto beriem a mám podpichovanie rád. Nevadí mi to, naopak, “ uviedol Novák s úsmevom.

Dúfa, že aj proti Nemecku sa do nejakej šance dostane. Aj keď vie, že najmä pri štandardných situáciách to budú mať Česi proti urasteným Nemcom ťažké. “Standardek budeme mať asi málo, o to dôležitejšie bude sa ich snažiť využiť čo najlepšie,” vyhlásil dvadsaťšesťročný bek.

Viac informácií o detskom nábytku: Banaby predajňa