Plavci bez finálové účasti, neprerazila ani Syllabova

LONDÝN – Miroslava Syllabova na OH 2012 v Londýně nepostoupila do večerního semifinále na 50 m v.sp. V rozplavbách kraulařské sprintu obsadila 38. místo časem 26,07.

Za osobním rekordem z květnových ME v Debrecínu zaostala o 47 setin. Syllabova byla posledním Slovenské sportovcům v Aquatic Centre. Podle slov trenéra Gabriela Berana však nikdo z nich nezklamal a pro všechny byly soutěže obrovskou zkušeností.

“Ne jsem spokojená s mým výkonem. Čekala jsem víc. Ten čas nebyl až takový tragický, před rokem bych jím byla nadšená. Teď to bylo 4 až 5 desetin za osobním rekordem, což je na padesátce dost. poučit se z toho a doufám, že příště to bude jinak vypadat.Toto mělo daleko od toho, když se mi plave dobře. Tréninkové časy říkali, že by to mělo být dobře a alespoň na úrovni osobního rekordu. Jsem tu bez trenéra, co můj výkon také mohlo ovlivnit. Na trénincích jsem se snažila udělat maximum, stejně i před startem, ale ne vždy to vyjde. Mým cílem bylo atakovat minimálně osobní rekord. Olympiáda je něco jiného než ostatní šampionáty, kterých jsem absolvovala mnoho. Před startem jsem se těšila, zvlášť jsem nervozitu neřešila, “ řekla Miroslava Syllabova.

” Už před MS 2009 jsem říkal, že v Římě chceme udělat první stupínek k tomu, abychom se dostali do Londýna.Katarína Filová, Katarína Listopadová, Miroslava Syllabova i Tomáš Kloboučník startovali na první olympiádě a všichni podali výkony na hranici svých možností. Totéž platí io Denise Smolenová, která byla už před čtyřmi lety v Pekingu. Denisa výrazně nezaostávala za časy, které jí na ME v Debrecínu vynesly finálovou účast na 100 i 200 m motýlek, “ řekl Beran.

Příprava na vrchol sezóny nebyla ideální: “Katku Herc jsem musel stáhnout z dovolené v Chorvatsku a také další plavci se vrátili do tréninkového kolotoče po přestávce. Na soustředění na Mallorce jsme udělali kus práce, ale za tři týdny se nedaly udělat žádné zázraky.Nejblíže k překonání slovenského rekordu byl v Londýně Tomáš Kloboučník, který byl po rozplavbách prsařský dvoustovky na sebe naštvaný. Kdyby se nebál třetí padesátky, mohlo z toho být osobní maximum, protože finiš měl dobrý. Herc jsem před olympiádou říkal, že na kraulařské stovce může zopakovat čas z ME v Debrecínu, ale pak hrozí, že vybuchne na dvoustovce. V ani jedné z disciplín nezklamala, přestože si nevylepšila osobní maxima, totéž platí io Katce Listopadová. “

Beran tvrdí, že omlazený slovenský reprezentační tým má perspektivu: “Máme silnou generaci plavců a věřím, že na MS 2013 v Barceloně se od nich dočkáme dalších zlepšení. Denisa Smolenová dozrála a opět dostala velkou chuť do plavání.Trénuje v Americe, kde jsou jiné podmínky, ale pevně věřím, že i díky kvalitnímu sparing bude ještě stoupat nahoru. Určitě ještě neřekla poslední slovo. Perspektivu mají i další plavci startující v Londýně včetně Mirky Syllabova. Velkým talentem je i Rišo Nagy. Škoda, že v Londýně nemohl startovat na 1500 m v.sp, určitě by neskončil poslední. “