Slovan se třetího vítězství na tripu v KHL nedočkal: Admiral vstal z mrtvých

Vladivostok – Hokejisté Slovanu Bratislava po dvou triumfech v Novokuzněcku a Chabarovsku ve čtvrtek nestačily na nováčka Kontinentální hokejové ligy, když ve Fetisov aréně podlehli místnímu týmu Admiral Vladivostok 1: 3. Slovan vedl gólem Netíka od 24. min, ale domácí otočil přesnými zásahy švédské dvojice Gynga – Bergfors. Definitivní podobu výsledku dal gólem do prázndej branky kapitán Lisin.

Slovan má na svém kontě 10 bodů z dvanácti duelů a v tabulce Západní konference mu patří poslední 14. pozice. Hokejisté Slovanu Bratislava ve Vladivostoku ukončili sérii čtyř duelů u soupeřů. Po přesunu do Prahy a odpočinku jejich ve středu 9.října čeká od 19:00 domácí duel proti Metallurg Magnotogorsk, kterým začnou “hajní” šňůru šesti setkání před vlastními fanoušky.

Slovan odehrál skvělou první třetinu u nováčka, ale vícekrát domácích doslova zachránil finský gólman Lundström. První velkou šanci duelu měl v 9. min Ölvecký, který v oslabení unikl obráncem nováčka KHL a z levé strany nebezpečně vystřelil.

Na opačné straně pohrozil nejproduktivnější hráč Vladivostoku – německý útočník Felix Schütz, jehož pokus zblokoval Mojžíš. V 16. min si Kopřiva poradil s přečíslení soupeře. Před první sirénou se do šance dostal i Miklík, ale před střelou ztratil stabilitu a na Lundströma vyslal jen slabý pokus.

Skóre duelu otevřel v 24.min Netík, který do branky admirálem usměrnil Lundströmom vyraženou střelu Sersena od modré čáry. Při vyloučení Ölvecký pak neuspěli Bergfors ani Drug. Vyrovnat se podařilo až Gynga, jehož v 33. min pěkně vysunul Porseland a Švéd už neměl problémy se zakončením – 1: 1.

Dvě minuty před koncem II. třetiny se domácí těšili opět, když akci po ose Osipov – Lisin korunoval gólem Bergfors. V 48. min Kopřiva v brance překonal útočník Vladivostoku Lisin, ale gól neplatil pro předchozí přihrávku rukou.

O tři minuty později měl vyrovnání na hokejce Bartovič, který v úniku trefil pouze betony domácího gólmana. Slovan se v závěru zápasu odhodlal k obrovskému tlaku. Trenér Rostislav Čada sáhl 42 sekund před třetím klaksonem ke hře bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo.Právě naopak, Lisin dal gól do prázdné branky na 3: 1.

Do branky při zranění Jaroslava Januse se postavil opět Miroslav Kopřiva, jehož dvojkou byl Denis Godly. Slovanisti měli po dvou inkasovaných gólech v nohách jakoby křeč, Admiral lépe bruslil. Belas byli aktivnější vpředu, utvořily si nesrovnatelně více šancí, ale nováčka zachránil skvělý Lundström. Třeba přiznat i nerovný metr rozhodčích, kteří modrých posílali na trestnou lavici za téměř každý kontakt, dokud domácicm prohlíželi tvrdé zákroky.

Admiral Vladivostok – Slovan Bratislava 3 : 1 (0: 0, 2: 1, 1: 0)

Góly: 33. Gynga (K. Sokolov), 38. Bergfors (Lisin, Osipov), 60. Lisin – 24.Netík (Sersen)

Vyloučení: 5: 7 na 2 min, navíc: Kopřiva (Slovan) 10 min za nespí . chování. Před 5500 diváky rozhodovali Zacharov, Cyplakov – Aľošin, Ivanov (všichni Rus.). Střely na branku 37:27, vhazování 27:30.

Vladivostok: Lundström – Osipov, J. Antropov, Porseland, Ternavskij, Poleščuk, Kostromitin, Zemčonok – Lisin, Schütz, Bergfors – Lesnuchin, Bortnikov, Drug – Pervušinem, A. Kuzněcov, Barbašev – Gyngo, K. Sokolov, Grace

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Sigalet, V. Mihálik – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík , J. Mikuš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – M. Bakoš, Kolena, M.Daňo

“Nás v dnešním velmi rychlém a bojovným zápase mohou mrzet dvě věci. První, že za stavu 1: 0 pro nás jsme byli čtyřikrát vyloučeni, což domácím umožnilo návrat do hry. Druhá – v poslední třetině, kdy jsme měli řadu šancí a nevyužili jsme je. Myslím, že za předvedený výkon jsme si minimálně remízu zasloužili, “ řekl podle webu hcslovan.sk trenér Rostislav Čada.