Trenér Vůjtek je optimistou: Víme, v kom vidí budoucnost reprezentace

BRATISLAVA – Pod trenérem Vladimírem Vůjtekom zažívá slovenská hokejová reprezentace návrat mezi světovou elitu. Jeho výsledky naši zemi opět etablovali mezi osm nejlepších zemí a přestože generace skvělých reprezentantů by se dala nazvat pomalu dosluhující, Vůjtek zůstává optimistou.


Nejnovější se mimořádně pozitivně vyjadřoval o trojici finalistů AHL – Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo a Richard Pánik

< em> “Všichni tři se ukázaly jako velká budoucnost slovenského hokeje,” tvrdí v rozhovoru pro deník Sport stříbrný medailista z loňských mistrovství sveta.Práve v souvislosti s úspěšným loňským vystoupením chválí Vůjtek dvaadvacetiletého Tomáše Tatara, který si už v této sezoně zahrál i v klubu NHL Detroit Red Wings. “Měli jsme ho už před rokem na mistrovství světa, i tam se mu dařilo,” vysvětluje trenér, který tím naráží na to, že trofej za nejlepšího hokejistu play off AHL patří Dubnička rodákovi oprávněně.

Jurča s panikou by však veřejnost také neměla přehlížet.První jmenovaný, nejvyšší draftován Slovák z roku 2011, je hvězdou internetu i pro svá videa, kde čaruje s hokejkou a pukem, Pánik má podobně jako Tatar zkušenosti z NHL. Tento rok zaznamenal v dresu Tampa Bay v 25 zápasech 9 bodů, o dva více než Tatar. “Všech tří jsem pozval na soustředění do Tater, kde se setká širší výběr pro olympiádu v Soči. Akorát nevím, jestli to vůbec stihnou. Sezóna se jim pořádně natáhla a kemp začne již 1. července. “ Na kempu se setká téměř kompletní elita slovenského hokeje. Vůjtek zvolil uvolněnou formu soustředění, půjde v něm spíše o utužení kolektivu.

Právě “ucha” by svou mladickou dravostí mohly tvořit základ reprezentace v budoucích letech.Ve starším rozhovoru pro stejný deník si už trenér povzdechl, když na letošní mistrovství nemohl počítat právě s hokejisty z farmářské AHL: “Kanada na své hráče hledí samozřejmě jinak, než na cizince. Tak už to musíme brát. Chlapci jsou ale vázáni smlouvou a musí plnit příkazy zaměstnavatelů.Bohužel. “ Snad už v budoucnu na podobné problémy nenarazí.

Tomáš Jurčo předvádí své triky s hokejkou:

Kdo je podle vás největším talentem z trojice?

  • 32% Tomáš Tatar
  • 47% Richard Pánik < span style = "width: 47%">
  • 21% Tomáš Jurčo
Hlasovalo: 3265