VIDEO Bystřici zaznamenal ve finále triumfu jen jeden gól, v Trenčíně se podařilo v Popradu

KOŠICE – Hokejistům HC 05 Banská Bystrica vyšla malá odplata za minulosezónne finále play-off nejvyšší slovenské soutěže. Hráči vicemistra triumfovali na ledě úřadujícího šampiona HC Košice v nedělním zápase 2. kola nového ročníku Tipsport Ligy 2015/2016 nejtěsnějším rozdílem 1: 0. O osudu finálové reprízy se rozhodlo již v první minutě, kdy Dominika Riečického v brance domácích “ocelářů” překonal Tomáš Zigo.

v repríze minulosezónneho finále play off začali lépe hosté, když obrovské zaváhání obránce Slováka potrestal už v 53.Druhé kolo po přechodu Zigo Matuskas – 0: 1. Domácí hráči byli blízko 5. minuty, ale Lapshanskyho strana proti Banskobystrického brankáři selhala. Hosté nepřišli na Steel Arena, aby se bránili, a Riečický za 13 minut postupně obsadil Zigo, Lunter, Rosandic a největší příležitostí hořil Sonne, který dokonce dvakrát nedokázal dostat puk do košické sítě. “Oceliari” v 15. minutě vlídili svého soupeře, ale třetí basketbalový útok nebyl úspěšný. Bacashihua čistý účet dobře udržoval dobré příležitosti Biceka (17. min.) A zvláště Jenčíka (18. min.).Obě družstva předváděli rychlý hokej, hrozily především po rychlých protiútocích.

O první rozruch druhé třetiny se postaral v oslabení domácí Cesik, který se dostal k odraženému puku zpoza branky, ale Bacashihua předvedl pěkný zákrok. Za 27 minut posunul Češík do cíle, ale tentokrát se Košice nehýbal. Postupně zvyšoval jejich tlak a od 29 minut měli 111 sekundovou hru s dvěma hráči. Navzdory náhlému úsilí Bartanuse nebo Grayho se situace nezměnila. Další možnost k vyrovnání měl v 38. minutě Suja, poradil si bránícím hráčem, ale na banskobystrického brankáře nevyzrál.

Třetí dějství s sebou přineslo více osobních soubojů, srážení se a do šancí se obě družstva dostávali pouze sporadicky.Hosté z Banské Bystrice drželi nejsvětlejší hlavu opatrně a Kosicané se nemohli pohybovat po stěně těla. Teprve po 52 minutách přišel Lamper z centra, ale Riečický Puck ho uviděl a schoval ho do pasti. O tři minuty později se snažil nahradit Sojčika, Bacashihua si udržel čistý účet. Dvě minuty před koncem souboje zvládly Handlovského šanci, ale Riečický držel košickou skupinu.

Vladimír Országh, trenér B. Bystřice: “Viděli jsme velmi dobrý zápas z obou stran, vstřelili jsme rychlý gól, pomohli jsme nám, třetí byl řízen Košicemi, Chlapec kvůli frivolitě a oběti.Tři body z Košic jsou důležité. “

Trenčín uspěl v Popradu

Poprad začal od úvodu aktivní a vytvářel si gólové příležitosti. Hned první vážnější akce skončila v síti, když sike v situaci 2 na 2 našel před bránou hokejku Strauch a trenčínský Chábera kapituloval. v 9. min mohl vyrovnat po individuální akci Koyš, no Kostúra nenachytal. na opačné straně se v dobré šanci ocitl Török, Trenčan si však mohli vydechnout . a když R. Rapace nezvýšil v oslabení, vojáci trestali. Kostúra prostřelil Michal Hlinka – 1: 1.

Tempo v druhé části trochu opadlo, z čehož vytěžila Dukla. Nejprve se v skrumáži nejlépe zorientoval Dlouhý a prostrčil Puk pro brankáře Popradu.Na dvě minuty netrpěli a poprad Poprad opět shromáždil po zásahu Hlinky a když v Olpeckém zvýšili skóre ve hře proti 3 góly, karty byly rozdány. Demonstrovaný Poprad mohl v dlouhodobém horizontu stoupat proti 5, ale v místnosti nakonec chyběl. Kropák vypálil největší šanci. Popradčania chtěla něco špatného se špatnou situací, ale nakonec se jim nepodařilo. V nadějných šancích se Ruskák, R. Rapáč a Kroták postupně vyšplhali. Sláva a opatrná obrana trenčíků však byla nad silou domova. Přestože mladík Števuliak opravil ve 2: 4, bylo to málo a Dukla vyhrál podruhé v sezóně.

Vladimir Turan, asistent trenéra Popradu: “V první třetině jsme hráli vysoce kvalitní hokej.Psychicky jsme se dostali do vlastní síly, když jsme nestříleli a pak jsme dostali dva lepené cíle. “Nevěděli jsme, co máme dělat, ale budeme pokračovat v práci.”

Marcel Hanzal, trenér Trenčín: Zahajte tisk. Naštěstí jsme naši soupeře vyskočili do středu a nakonec jsme střežili vedení. “Martin byl domovem Skalice doma

Po úvodní poprsí nového generálního manažera pro hokej Richard Lintner začali týmy První vážný zásah nastoupil za 6 minut, ale Kabáč nedokázal vstřelit.O minutu později zamlžil Jáchym Brendl, ale nezměnil samostatný nálet, když nedostal bluf. Hokejový domov poprvé za 10 minut. Kokavec nalezl v 2-na-1 Dírera a poslal Martina do vedení – 1: 0. V 12. minutě měl vyrovnání na hokejce Školiak, puk mu však v rozhodující chvíli ujel.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím na výbornou. Po několika vteřinách, Varga tlačil a nastavil na 2-0. Stále existovala obousměrná hokejová hra. V 29. minutě se Dzubinu Sloboda zvyšuje na 0: V polovině zápasu chybovala Skalica a na ševelí se řítili Dírer s Jokély, no druhý jmenovaný trestuhodně trefil jen do brankáře.

I v třetím dějství byli lepší domácí hráči. V 42. minutě hry se Pokrivčák nedokázal V 52.Minuta využil Martinčania k osmé síle v zápase, když tlačil Špirko – 3: 0. V 57. minutě mohl přidat další gól, ale neuspokojil se s Ševel. Na konci zápasu byl zajímavý také Kokavcův průvod. Martinu tak vyšla domácí premiéra v nové sezoně, naopak, Skalica prohrála již třetí zápas v řadě.

Ivan Dornič, trenér Martin: “Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale Skalica Bylo jasné, že první gól bude dán výhodě prvního gólu, byl to nám. Měli jsme štěstí, že stříleli soupeře, ale pak jsme se dostali do vedení.”

Martin Stloukal, trenér Skalice: ” Náš výkon nebyl příliš pozitivní. Jen proto, že máme jen tři cíle. Došli jsme do situace, které nechápu. Před zápasem jsme měli rozhovor, ale ten účinek se nestal. Musíme se z toho dostat av nejbližším zápase se odrazit. “

Zvolen si doma poradil s Nitrou

Již v 1. minutě vyslal střelu na soupeřovu branku Puliš. V 5. minutě měl gól na hokejce Ďaloga, ale jeho střelu brankář Valent vystihl. na druhé straně Pupák propásl velkou šanci. V 13. minutě se ocitl König sám před domácím brankářem Bartošem, ale nastřelil jen jeho chrániče.Cíl začal klesat ve druhé třetině, nejprve Škvaridlo neúspěšně nedosáhl branky, ale odpuzující puk poslal do sítě Semorád. 26 sekund už bylo 2: 0, když Shofler střílel. Po tomto cíli si Nitra vzal čas, ale za 26 minut využil Puliš první výstřel a zvýšil na 3: 0. Yaloga mohl získat vedení a Kutálek tlačil tyč zvoleného cíle. Macík se v 38. minutě dostává do velké příležitosti ke zvýšení náskoku. Pravidelné fotografování pro házení.

Právě na začátku třetí třetiny Obdržalek zvedl puk pro Škvaridl a poslal ho do sítě. Za minutu mladý Buček překonává dobře před domácí branku a střílí v horním rohu na 5: 2. Domovská strana měla tu výhodu dvouhry, ale skóre se nezměnilo.Druhé nařízeno trestné střílení za hákování proměnil Krejčí. Hosté 5 minutovou přesilovku nevyužili. V 55. minutě nahrávku Pulis převzal Bajtek a upravil na konečných 6: 3.

Antonín Stavjaňa, trenér Nitry: “My jsme zahájili prvních 20 minut dobrým pohybem. Vytvořili jsme si několik tutově šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Nemyslím si, že je to pouze o umění. je to o psychické pohodě. Ve druhé třetině jsme takovou netrpělivostí nabídli domácím až tříbrankové vedení a ti si to už uhlídaly. Pro nás je to těžká rána, protože první dva zápasy, co jsme hráli venku, jsme dali málo gólů.Potřebujeme se chytit nějakým vítězstvím, aby hráči měli sebevědomí. “

Omlazené Piešťany na domácím ledě zdolali Žilinu

Omlazený kádr Piešťan začal lépe a už ve 4. minutě zkoušel Tomeková reflexy J. Ručkay, na opačné straně se proti Švec předvedl Rybář. Až do 11. minuty to bylo o brankářů, potom však zabojoval čtvrtý piešťanský útok, překvapil Žiliny a Hrehorčák otevřel skóre. Žiliny se ani nestihli vzpamatovat, Holovič našel zpětnou přihrávkou mezi kruhy J. Ručkaya a bylo 2: 0. Snížit mohl Bulík, ale Rybář ho v úniku vychytal.

Zajímavý duel pokračoval i ve druhé části. Žiliny měli možnost dvou Protivníci, ale kontaktní cíl byl jen po nich.Dělal dobře Grman a Niník neměli žádný problém předjet Rybar – 2: 1. Příliš dlouho trvala žilinská radost, protože 17 sekund po kontaktním gólu využil zaváhání hostující obrany Šimíček. Před koncem druhé části opět Žiliny snížily, když zpoza branky našel Drábek Drevenáka a ten nezaváhal – 3: 2.

Právě Drevenák mohl ve třetí části vyrovnat, ale nedokázal se natlačit pořádně před Rybáře. Když Ro nepřijel za blues. Huna, vstřelil penaltu na domácí stranu. Zpoza branky poslal puk před Tomek Holovič, hostující gólman ho nedokázal pokrýt a J. Ručkay neměl problém dát gól do prázdné branky – 4: 2.