Vorobiovová zlatá ve volném stylu do 72 kg, Jošidová do 55 kg

LONDÝN – Ruská zápasnický Natalia Vorobojová (21) získala na OH 2012 v Londýně zlatou medaili ve volném stylu v kategorii do 72 kg. Ve finále si poradila s Bulharky stánku Christová 3: 1. Bronzové medaile si v této kategorii nejtěžších zápasníčok vybojovali Maider Undová ze Španělska a Gusel Manjurovová z Kazachstánu.

Ruska, která má na kontě tři juniorské tituly mistryně světa, zdolala bulharskou veteránka. Ta je pětinásobná mistryně světa, ale olympijské zlato jí ve sbírce chybí. Před čtyřmi lety v Pekingu získala také stříbro.Ruska po první části prohrávala, ale ve druhé soupeřku zdolala.

finále do 72 kg:
Natalia Vorobiovová ( Rus.) – Stanka Christovová (Bulh.) 3: 1

o bronz:
Maider Undová (Šp.) – Vassilissa Marsaljuková (Biel.) 2: 0 < br> Gusel Manjurovová (Kazach.) – Wang Ťiao (Čína) 6: 2

Konečné pořadí: 1. Natalia Vorobiovová (Rus.), 2. Stanka Christovová (Bulh.), 3. Maider Undová (Šp.) a Gusel Manjurovová (Kazach.), 5. Wang Ťiao (Čína) a Vassilissa Marsaljuková (Biel.), 7. Annabel Aliová (Kamerun), 8. Ochirbat Burmaaová ( Mong.)

Japonská zápasnický Saori Jošidová (29) potvrdila roli favoritky v hmotnostní kategorii do 55 kg získala už třetí zlatou medaili v sérii.Předtím triumfovala i na OH 2004 v Aténách a OH 2008 v Pekingu. Ve finálovém souboji v britské metropoli zdolala Kanaďanku tóny Verbeekovú, držitelku bronzu před čtyř let z a stříbra z aténské olympiády. Jošidová nikdy neprohrála zápas na OH, ani na MS.

Bronzové medaile získali Jackeline Renteríová z Kolumbie a reprezentantka Ázerbájdžánu Julia Ratkevičová. Jihoameričanky Renteríová byla třetí iv Pekingu.
finále do 55 kg:
Saori Jošidová (Jap.) – Tonya Verbeeková (Kan.) 3: 0

o bronz:
Tatiana Lazarevová (Ukr.) – Jackeline Renteríová (Kol.) 1: 3
Julia Ratkevičová (Azer.) – Valeria Žolobovová (Rus.) 3: 1

< b> Konečné pořadí: 1. Saori Jošidová (Jap.), 2. Tonya Verbeeková (Kan.), 3.Jackeline Renteríová (Kol.) A Julia Ratkevičová (Azer.), 5. Tatiana Lazarevová (Ukr.) A Valeria Žolobovová (Rus.), 7. Sofia Mattssonová (Švéd.), 8. Marwa Amriová (Tun.)