Zápas přinesl šest branek, červenou kartu a trest. Žilina je i nadále první

BRATISLAVA. Fotbalisté MŠK Žilina nastříleli v ostatních třech vystoupeních v nejvyšší slovenské soutěži až deset gólů, získali plný počet devíti bodů a zaslouženě jsou na čele tabulky Fortuna ligy s tříbodovým náskokem před ŽP Sport Podbrezová.

Po výhře nad mistrovským Trenčínem ( 4: 0) av Michalovcích (2: 0) svěřenci trenéra Adriána Kouli zdolali v sobotním devátém kole doma i FK Senica 4: 2 (1: 1) .Guľu potěšila reakce po prostředkům gólu

v zajímavém utkání kromě poltuctom gólů vidělo 1886 diváků i dvě červené karty (po jedné na každé straně – 70. min Králík, resp. 43.min Kopičár) a jeden pokutový kop, z něhož hostující španělský legionář Pirulo vyrovnal na 2: 2.

Pak si však vzal slovo žilinský útočník Filip Hlohovský a dvěma góly, nejprve z přímého kopu a pak po nádherné individuální akci , Rozhodl se vyhrát favorit.

“Měli jsme v zápase množství šancí. Senický soupeř se vyznačoval velkou efektivitou.Duel byl pro diváka atraktivní, naše hra trpělivá, jistá, co jsem klukům přízvuku i během poločasové přestávky, “uvedl na klubovém webu trenér Žiliny Koule. Žilina – Senica 4: 2 (7 fotografií)

” Nejvíc mě Reakce týmu na naši červenou kartu a cíle návštěvníků je však velmi dobrá. Neobtěžovali jsme se, zvýšili jsme svou aktivitu, důvěřovali jsme týmu.Po oslabení se hřiště zvětšilo, ukázali jsme svou sílu, nejen individuální v podobě Hlohovského, ale i týmovou, “pokračoval trenér Žiliny.

” Přímé kopy jsou Filipova parketa, jsme rádi, že to proměnil takovýmto způsobem. Očekávání na nás budou pouze větší, proto je podstatné, že ne každé setkání musíme uzavřít v prvním poločase, ale dokážeme udeřit v kterékoliv minutě. V závěru jsme profitovali z fyzičky a zaslouženě jsme dokráčali ke třem bodům, “dodal Koule. Dobrý zápas pro oko diváka

Spokojený byl po setkání i útočník MŠK Nikolas Špalek, který strávil na hřišti 87 minut:” Vstup nám vyšel, vstřelili jsme gól, ale pak nás trochu vyrušila nečekaná šance soupeře a najednou bylo 1: 1. Nepovolili jsme, hráli jsme stále svoji hru a po změně stran skórovali.Vyrovnání Senice po diskutabilní penaltě nás nerozházelo, opět jsme udeřili a uhlídaly si vítězství. Ceníme si ho, je to skvělý výsledek. “

Klub ze Záhoří nakonec odcházel ze Žiliny s dvoubrankový prohrou. Hráči Senice čekají na ligové vítězství už čtyři kola a momentálně figurují v tabulce Fortuna ligy na sedmém místě s jedenácti body .https: //sport.huste.tv/embed/17-09-16-h-zilina-senica

“Myslím, že v sobotu to byl velmi dobrý zápas pro oko diváka. V závěru jsme už fyzicky nestačily, dost to ovlivnilo vyloučení Kopičára v prvním poločase, “citovala internetová stránka senického klubu slova trenéra Miroslava mentee

” Žilina měla více ze hry, více příležitostí a byla aktivní.Těšíme se na remízu, ale vítězství domova je zaslouženo, “dodal trenér Senice.